Blok rekreacyjno-sportowy pod hasłem „Wracamy do formy”

ZSGE > Aktualności > Blok rekreacyjno-sportowy pod hasłem „Wracamy do formy”

W piątek 10.09.2021r. w ZSGE w Koninie odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa pod hasłem „Wracamy do formy”.

    Na boisku szkolnym nasi uczniowie brali udział w zajęciach i rozgrywkach z piłki koszykowej, siatkówki plażowej, piłki nożnej oraz lekkiej atletyki, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Liczna grupa młodzieży ćwiczyła także na przyrządach zewnętrznej siłowni, gdzie zgodnie z instruktażem nauczyciela, wykonywała ćwiczenia cardio i ćwiczenia wzmacniające poszczególne grupy mięśniowe. Podczas w/w aktywności uczniowie doskonalili swoje umiejętności techniczne z poszczególnych dyscyplin jednocześnie poprawiając swoją kondycję i wydolność organizmu.

Na głównym boisku do piłki nożnej odbył się również mecz pokazowy rozegrany przez uczennice klas sportowych, będące zawodniczkami UKS Medyk Konin.

 Pomiędzy rozgrywkami o charakterze sportowym wszyscy chętni uczniowie mogli wspólnie zatańczyć taniec „Belgijka”, który prowadziła przewodnicząca SU – Jagoda Pigulska.

Młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zaplanowanych formach aktywności.

  Celem zorganizowania i przeprowadzenia imprezy było zachęcenie młodzieży do podejmowania aktywności ruchowej, uświadomienie potrzeby ruchu dla właściwego funkcjonowania organizmu oraz przedstawienie różnorodnych form aktywności. Dodatkowym aspektem wydarzenia była możliwość zapoznania klas pierwszych ze szkolną bazą rekreacyjno-sportową i przekazania im informacji o działających sekcjach i kołach sportowych oraz ich opiekunach.

Galeria zdjęć