Dzień Ziemi

ZSGE > Aktualności > Dzień Ziemi

Drodzy… My Wszyscy,

Ziemia daje nam powietrze, wodę, pokarm… Ta cudowna, błękitna planeta daje nam wszystko, byśmy mogli żyć, by nikomu niczego nie brakowało, byśmy byli szczęśliwi. I wciąż wybacza.

Nie podoba Ci się tu? A dokąd chcesz się wyprowadzić? Na Marsa? To ciekawe, że ludzie oddają marzenia i miliony dolarów, by kiedyś móc wyprowadzić się na tę nieprzychylną planetę, która nas nie chce. A niszczą tę, która daje nam wszystko, która jest naszym domem. Wspólnym domem. Nie tylko Twoim, nie tylko Jego, nie tylko Moim. Naszym. Naszym wspólnym domem. I nie tylko nas, ludzi, ale wszystkich żywych Istot. Możesz to wreszcie zrozumieć?  Zaakceptować?

Mówisz, że na Ziemi jest coraz gorzej… Jest. A czyja to wina? Nasza. Każdego z nas.

Pytasz, co dalej?  A jak myślisz? Ja nie zamierzam uciekać na Marsa. A Ty? Co możemy zrobić? Co Ty możesz zrobić, by ten wspólny dom był dalej wspólnym domem? Pięknym. Bezpiecznym. Szczęśliwym. Jest mnóstwo rzeczy, które zrobić trzeba i mnóstwo rzeczy, których robić nie wolno. Pomyśl. Zobacz. Działaj.

Pięknego Dnia Ziemi życzę nam wszystkim, wszystkim żywym Istotom i Tobie kochana Ziemio.

Wasza bibliotekarka

                                                                                                                                             Beata Wlazło 

P.S.      Wszystko, cokolwiek robimy- małego, średniego, dużego - dla Ziemi, by była piękna i bezpieczna jest super. Róbmy to dalej. I zachęcajmy się nawzajem. A teraz….

....sfotografujcie swoje działania i przynieście zdjęcia do biblioteki szkolnej przy ul. Wyszyńskiego.  Nie zginą w szufladzie.