Ekonomiści z Górniczej na pierwszym miejscu ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego!!!

ZSGE > Aktualności > Ekonomiści z Górniczej na pierwszym miejscu ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego!!!

W dniach 9 i 10 czerwca Julia Budzińska, Wiktor Karwacki oraz Andrzej Orzechowski z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie pod opieką i przygotowaniem pani Marty Woźniak, brali udział w trzecim, ostatnim etapie ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Do rywalizacji zgłosiło się ponad siedem tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Uczestnicy musieli wykazać się ugruntowaną wiedzą ekonomiczną, w szczególności dotyczącą rynku pracy– rozwiązywali testy i zadania, podejmowali decyzje ekonomiczne, wcześniej przygotowali film na temat „Rozmowa kwalifikacyjna – nie taki diabeł straszny jak go malują”. Finalnym elementem był udział w debacie prowadzonej metodą Karla-Poppera, której teza brzmiała „Samozatrudnienie jest lepsze niż praca na etacie”.

Ostatecznie, drużyna uzyskała tytuł finalisty i uplasowała się na pierwszym miejscu w Polsce!!!

Warto również dodać, iż tylko w tym roku szkolnym Górnicza odniosła znaczące sukcesy w konkursach o tematyce ekonomicznej, m.in.: drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Score Hunter Junior organizowanym przez Biuro Informacji Kredytowej, pierwsze miejsce w konkursie "Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości" organizowanym przez Urząd Miejski w Koninie, pierwsze miejsce w wielkopolskim konkursie „BeBi - Będę Biznesmenem" organizowanym przez CDN w Lesznie, pierwsze miejsce w konkursie „Przedsiębiorcza klasa” organizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości, trzecie miejsce w Konkursie „Zostań ekonomistą” organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Szkoła walczy również o uzyskanie tytułu Złotej Szkoły Narodowego Banku Polskiego.

Gratulujemy!!!