Klasyfikacja roczna w ZSGE

ZSGE > Aktualności > Klasyfikacja roczna w ZSGE

Bardzo pozytywnie wypadła klasyfikacja roczna w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie. Na 1291 sklasyfikowanych uczniów, tylko dla sześciu rok skończył się niepowodzeniem i  brakiem promocji do klasy wyższej (co stanowi 0,46%). Natomiast 138 uczniów odebrało dziś świadectwa z wyróżnieniem, wcześniej, w kwietniu, takie świadectwa odebrało 22 uczniów klas maturalnych. Najwyższą roczną frekwencję zanotowała klasa 2LOI (wychowawczyni p. A. Drążęk) – 94,4%, a najwyższą średnią ocen, klasa 1LOI (wychowawca p. L. Hopen) – 4,68. Klasa z najwyższą średnią, zgodnie z tradycją szkoły, nagrodzona została torbą cukierków ufundowaną przez dyrektora szkoły. Najwyższą indywidualną średnią ocen uzyskała Anna Gąsiorowska z klasy 3TI‑5,87. Swoją klasę Ania potwierdziła w ostatni wtorek uzyskując z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie 40 punktów na 40 możliwych. W kontekście tak dobrych wyników uzyskanych przez uczniów niezwykle cenna jest inicjatywa Prezydium Rady NOT w Koninie, która w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę z naszą szkołą, dla uczniów z najwyższą średnią ufundowała dziesięć bonów zakupowych o wartości 500 zł każdy. A ponieważ na dziesiątym miejscu było dwóch uczniów z tą samą średnią, Prezydium Rady Rodziców postanowiło ufundować jedenasty bon o tej samej wartości. Podsumowując – jedenastu uczniów z najwyższą średnią ocen (od 5,38, do 5,87) otrzymało bony zakupowe o wartości 500 zł! Takie rzeczy to tylko w Górniczej!

Bardzo serdecznie dziękujemy Prezydium Rady NOT w Koninie oraz Radzie Rodziców w ZSGE za to, że mogliśmy tak godnie uhonorować nasze edukacyjne „perełki”.

Całej społeczności Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie – Pracownikom, Rodzicom i Uczniom życzę zdrowych, udanych i bezpiecznych wakacji. Zero smutku, zero łez – bo wakacje są THE BEST!!!

Janusz Kamiński
  dyrektor ZSGE
   w Koninie