„Pełna miska i ciepły kocyk”

ZSGE > Aktualności > „Pełna miska i ciepły kocyk”

Nie zawiedliśmy!

Ten rok szkolny – rok pandemii, był bardzo trudnym rokiem dla schronisk i fundacji pomagających zwierzętom skrzywdzonym, porzuconym, bezdomnym. Brakowało darczyńców, więc brakowało … wszystkiego. Jedzenia, pieniędzy na leki, na leczenie, na opłaty za prąd, wodę, remonty itd.

Społeczność naszej szkoły od lat pomaga Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. I tym razem nie było inaczej. Tegoroczna akcja charytatywna „Pełna miska i ciepły kocyk”trwała dłużej niż zwykle (III – VI 2021) i rozwijała się bardzo powoli, ale - gdy wróciliśmy do nauki i pracy stacjonarnej – nabrała tempa.

Zebraliśmy: koce, ręczniki, środki czystości, karmę suchą i mokrą, a także pieniądze w kwocie 440 złotych, za które została zakupiona (zgodnie z życzeniem Schroniska) sucha karma dla psów i kotów (47 kg).

Wszystkie dary zostały przekazane 21 czerwca do konińskiego Schroniska.

Bardzo dziękuję - w imieniu wszystkich Zwierząt - Uczniom i Pracownikom ZSGE, którzy okazali serce i empatię, którzy zaangażowali się w pomoc i wsparcie tych, którzy bez naszej pomocy sobie nie poradzą.

Dziękuję klasom i wychowawcom:

I LOIi p. Leszkowi Hopenowi, 

I LOS i p. Małgorzacie Gotowale,

II LOI i p. Agnieszce Drążek,

II MEG i p. Ewie Lesień,                                                       

I TP i p. Elżbiecie Lenard,

II MT4 i p. Kamilowi Rudzkiemu,

II TS4 i p. Sylwii Kościelniak- Rychlik,

II TS i p. Ewie Waligórze,

III I/E i p. Wioletcie Łusiaczyk,

III TE i p. Agnieszce Śniegowskiej-Szmaj,

 a także p. Małgorzacie Matuszak, p. Marlenie Chmielewskiej, p. Ludmile Maciuszek-Ryznar, p. Andrzejowi Dawidowi, p. Piotrowi Kwietniowi oraz wszystkim anonimowym darczyńcom.

Bez Was by się to nie udało

Organizatorka akcji

Beata Wlazło