Tydzień Uczniowskiej Supermocy 18-22 października 2021 r. w ZSGE

ZSGE > Aktualności > Tydzień Uczniowskiej Supermocy 18-22 października 2021 r. w ZSGE

Między 18 a 22 października w ZSGE w Koninie odbywał się Tydzień Uczniowskiej Supermocy. Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest pokazanie mocnych stron uczniów. W tym roku hasłem przewodnim była DROGA NA SZCZYT. Swoje mocne strony odkrywaliśmy na lekcjach wychowawczych, języku angielskim czy języku niemieckim. W projekcie w ZSGE wzięło udział ponad 20 klas .

W klasie 1 TI została przeprowadzona lekcja wychowawcza „Piramida moich priorytetów”. Uczniowie określali co robią dla siebie aby czuć się dobrze, aby wypocząć i aby mieć siłę do działania. Natomiast w klasie 3TG odbyła się lekcja wychowawcza „Sukces w mojej dłoni”. Każdy uczeń odrysował swoją dłoń na kartce papieru. Na każdym palcu uczeń miał zapisać  jedną swoją mocną stronę, coś co robi najlepiej, w czym czuje się dobrze. Były osoby, którym to zadanie sprawiło kłopot. Niektórzy nie potrafili podać nawet trzech  mocnych swoich stron.  Na nowej kartce, podpisanej imieniem i nazwiskiem każdy, oprócz właściciela kartki, miał wypisać mocną stroną danej osoby. Po uzupełnieniu kartki wróciły do właścicieli, którzy mogli odczytać zapisane na nich informacje. Potem ponownie uczniowie swoje „ moce” mieli wpisać na płatkach kwiatka i nie mieli już problemu z wypisaniem 5-ciu.Równieżna lekcji języka niemieckiego uczniowie stworzyli piramidę priorytetów. W języku niemieckim określali kroki, które potrzebne są im do dojścia na szczyt.

Do akcji Tydzień UczniowskiejSupermocy dołączył też pedagog, który prowadził były zajęcia o mocnych stronach- ich znaczeniu w naszym codziennym życiu, osiąganiu celu, pasji i drodze na szczyt.

Chętni uczniowie mogli wykonywać grafiki z motywującymi ich hasłami, cytatami, sentencjami.

Na podsumowanie całej akcji zostały stworzone skrzydła z pojedynczych piórek, na których uczniowie wypisywali swoje moce strony.

Klasy, które wzięły udział w akcji: 1TI, 2LOI, 4TE, 4OP, 3OE4, 1LOI, 4TE, 3PS, 3TG, 4TG, 2TS, 4TS, 3LOS, 3LO3, 2TI, 3 BSE, 3 MT4, 2 BSE ,3 TE4 i 1 BSE, 2OP, 3TE,

Nauczyciele, którzy wsparli akcję: Krystyna Jakubowicz, Karolina Szyjkowska, Marta Woźniak, Małgorzata Hryniuk, Beata Marszał, Emilia Kaliszewska, Karolina Mikołajczyk

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt.