XVI koncert „W karnawałowych rytmach”

ZSGE > Aktualności > XVI koncert „W karnawałowych rytmach”

Czekaliśmy dwa lata, aby odbył się XVI koncert „W karnawałowych rytmach”. Tym razem miał formułę benefisu pana Janusza Kamińskiego, długoletniego dyrektora szkoły, benefisu w „karnawałowym anturażu” i nosił tytuł „Twarze Janusza K.”.

Na widowni, obok bohatera wieczoru, zasiedli zaproszeni goście oraz rodzice i przyjaciele uczniów, a także sympatycy koncertu.

Od tego roku spirytus movens całego przedsięwzięcia jest obecny dyrektor ZSGE, pan Karol Niemczynowicz, który dał nie tylko wsparcie i zachętę, ale też „wolną rękę” twórcom koncertu.

Na scenie pięknie udekorowanej portretami benefisanta przez p. Beatę Marszał pojawili się entuzjastycznie oklaskiwani młodzi szkolni artyści: Chór, wokalistki (Lena Kurzawińska, Natalia Smolarz, Martyna Fryszkowska, Aleksandra Kobierska, Dominika Niedźwiecka, Wiktoria Wicińska)i zabawny Kabaret Okazjonalny(Krzysztof Skonieczny i Radosław Kaczmarek), którzy zostali przygotowani przez dyrygentkę,p. Kamilę Pacześną, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Roberta Żurańskiego oraz - poprowadzony przez p. Joannę Malak - Chmielewską - zespół Boys Dance(Wiktor Karwacki, Bartosz Nowaczyk, Albert Piątkowski, Kamil Świderski, Daniel Wątorek), który bezapelacyjnie zdobył serca widowni. Nie zabrakło także absolwentów: Martyny Buciak, Krzysztofa Miętkiewicza, Eryka Makarowicza, Jarosława Maleszy, którzy przepięknymi wykonaniami piosenek wzruszyli widownię.

Jak na benefis przystało, w programie znalazły się punkty, w których mogliśmy oglądać benefisanta: wywiad - znakomicie przeprowadzony przez Nikolę Kulig i Andrzeja Orzechowskiego, gra na kowadle oraz - fantastycznie poprowadzony przez piłkarkę Magdę Michalak - trening sportowy.

Bohater wieczoru otrzymał prezenty: wielofunkcyjny „saksofon”J, zabawny portret wykonany przez p. Elżbietę Michalak – Jakubowską oraz wiersz „Twarze Pana K.” napisany przez p. Marię Wiatrowską – Pers a opracowany graficznie i przelany na płótno przez Wiktora Stefańskiego.

Salę i poczęstunek przygotował niezawodny Zespół pracowników administracji i obsługi pod kierunkiem p. Renaty Ubych.

Koncert został poprowadzony przez p. Beatę Wlazło oraz - pełnych młodzieńczego wdzięku i energii – Nikolę Kulig i Andrzeja Orzechowskiego, którzy znakomicie odnaleźli się w tych rolach.

Scenariusz napisała i koncert wyreżyserowała p. Beata Wlazło.

W czasie całego koncertu na twarzach widzów gościł uśmiech i co chwila słychać było wybuchy oklasków. A to świadczy o jednym – wszyscy dobrze się bawili. Znalazło to potwierdzenie w słowach uznania i podziękowaniach dochodzących do organizatorów i twórców już chwilę po zakończeniu koncertu. Wszystko zobaczyć można na zdjęciach wykonanych przez ucznia, Wiktora Stefańskiego.

Tych, którzy dobrze się bawili i tych, którzy żałują, że nie byli – zapraszamy za rok.