Poprawa jakości infrastruktury edukacji zawodowej w Mieście Konin celem dostosowania do potrzeb regionalnego rynku pracy
ZSGE>
Projekty realizowane-Unia Europejska>
Poprawa jakości infrastruktury edukacji zawodowej w Mieście Konin celem dostosowania do potrzeb regionalnego rynku pracy
Projekt realizowany jest w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 10: Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej, Działanie 10.7 Infrastruktura na rzecz aktywnego społeczeństwa, edukacyjna oraz rewitalizacja wspierające transformację gospodarki.
Tytuł projektu: „Poprawa jakości infrastruktury edukacji zawodowej w Mieście Konin celem dostosowania do potrzeb regionalnego rynku pracy”
Wartość całkowita: 5 882 720,00zł, w tym:
Wydatki kwalifikowane: 5 857 720,00 zł
dofinansowanie (FST) 70% - 4 100 404,00 zł
dofinansowanie (BP) 15% - 878 658,00 zł
wkład własny 15% - 878 658,00 zł
Wydatki niekwalifikowane: 25 000,00 zł
Okres realizacji: 07.07.2024 – 31.12.2025
Grupa docelowa: mieszkańcy miasta Konina i powiatu konińskiego
Cel główny projektu: poprawa jakości infrastruktury edukacji zawodowej i sportowej w trzech szkołach ponadpodstawowych w Mieście Koninie do 2025 roku, która przyczyni się do lepszej edukacji zawodowej dostosowanej do potrzeb regionalnego rynku pracy i integracji.
Efekty/ rezultaty projektu:
Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości i warunków kształcenia zawodowego i infrastruktury sportowej w trzech placówkach oświatowych w Mieście Koninie. Dostosowanie infrastruktury szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy jest kluczowe z punktu widzenia gospodarki regionu oraz tego, że Konin przechodzi transformację energetyczną, gospodarczą i społeczną. Zwiększenie potencjału szkół będzie realizowane przez stworzenie w nich warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej pod kątem wyposażenia pracowni. Efekty rzeczowe projektu dostępne będą również dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt przyczyni się do rozwoju kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz integracji i postaw proobywatelskich. Projekt przysłuży się pracodawcom, gdyż otrzymają wyspecjalizowaną kadrę w branżach, które w RSI zostały wskazane w obszarach inteligentnych specjalizacji Wlkp. Wynikiem realizacji projektu będzie także rozszerzenie i nawiązanie nowej współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Wysoka jakość czynnika ludzkiego należy do najważniejszych czynników wzrostu gospodarczego i społecznego, co pozwoli na rozwój cywilizacyjny regionu. Podsumowując realizacja projektu przyczyni się do:
1) dostosowania infrastruktury edukacyjnej zawodowej do oczekiwań i potrzeb rynku pracy,
2) poprawy jakości wyposażenia w sprzęt i materiały dydaktyczne dla pracowni,
3) stworzenia w szkołach warunków nauczania zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej;
4) poprawy infrastruktury sportowej,
5) poprawy warunków prowadzenia zajęć edukacyjnych i sportowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.
Realizowane działania:
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych - pracownia Odnawialnych Źródeł Energi, w tym montaż i uruchamianie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz terenowej pracowni OZE oraz prace adaptacyjne dotyczące utworzenia pracowni.
Centrum Kształcenia Zawodowego - pracownia diagnostyki pojazdowej (składającej się z urządzeń diagnostycznych do aut elektrycznych, stacja ładowania i auta elektrycznego)
Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego - przebudowa boiska do piłki nożnej, przebudowa boiska wielofunkcyjnego do piłki koszykowej i ręcznej, remont bieżni lekkoatletycznej, budowa boiska wielofunkcyjnego do tenisa ziemnego i piłki siatkowej, budowa boiska do piłki siatkowej plażowej, budowa rzutni do pchnięcia kulą wraz z infrastrukturą techniczną towarzyszącą oraz nadzór inwestorski
Miasto Konin – promocja projektu
Kontakt:
Renata Ubych - Koordynator projektu
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica